Кабінет світової літератури

Книги    кораблі думки, що блукають хвилями часу
і дбайливо несуть свій дорогоцінний вантаж з роду в рід.

Ф.Бекон

Завідувач кабінетом зарубіжної літератури - Гапон Тетяна Вікторівна












    Кабінет зарубіжної літератури – це навчальний підрозділ середнього загальноосвітнього навчального закладу, оснащений наочними посібниками, навчальним обладнанням, меблями і пристроями, що стосуються конкретного навчального предмета. В ньому проводяться уроки, гурткові, позакласні і факультативні заняття, виховна робота з учнями, систематичне підвищення наукової, педагогічної, психологічної та методичної кваліфікації вчителів.

   Навчально-пізнавальна робота з предмета здійснюється за допомогою комплексного використання технічних засобів навчання, організації роботи з підручниками, електронними посібниками, документами, довідниковою літературою, дидактичним матеріалом, мультимедійними додатками.

   Уся робота кабінету проводиться в тісному зв'язку з іншими навчальними кабінетами і сприяє реалізації науково-методичної проблеми навчального закладу.

   Кабінет зарубіжної літератури – це спеціально обладнаний учбово-методичний центр, який забезпечує найвищі рівні викладання літератури – науковий, естетичний, навчальний, методичний, виховний. Саме тут відбувається залучення учнів до світу прекрасного, виховується любов до книги, формуються критерії сприйняття творів світового мистецтва.

Урок літератури - це зустріч із улюбленим письменником, улюбленою книгою та її героями.

Не виходячи з кабінету, учні подорожують різними країнами світу, бачать найвидатніші музеї та галереї, «є свідками» історичних подій, відвідують визначні місця, пов’язані з життям чи творчістю того або іншого письменника. Літературні квести, вікторини, віртуальні подорожі, екскурсії, цікаві літературні конкурси, брифінги, презентації брендової продукції, конкурс майстрів художнього читання – все це відбувається у кабінеті зарубіжної літератури.

    Обладнання кабінету зарубіжної літератури:

ü  документальні матеріали;.

ü  словесно-образна наочність

ü  критичні та літературознавчі матеріали;

ü  періодичні видання;

ü  методична література;

ü  довідкова література;

ü  наочність і ТЗН;

ü  матеріали досвіду школи; картотека.

 Зміст роботи кабінету зарубіжної літератури визначається навчальними програмами і підручниками, програмами факультативних занять та планами позакласної роботи.

План роботи кабінету передбачає:

ü поповнення кабінету наочними посібниками а також організацію навчальної роботи кабінету, проведення тематичних атестацій,;

ü раціональне використання наявного в кабінеті обладнання;

ü  проведення заходів, спрямованих на підвищення знань учнів із зарубіжної літератури, організацію позаурочної роботи (робота гуртків, участь у проведенні тематичних вечорів, шкільних олімпіад );

ü  організацію навчально-методичної роботи вчителів у кабінеті, підвищення їх фахового рівня шляхом самоосвіти, вивчення і впровадження передового досвіду;

ü  організацію виставок учнівської творчості.

 Кабінет  оснащений:

ü комплектом навчального обладнання із зарубіжної літератури і комплектом навчально-методичних посібників для вчителів;

ü  комплектом технічних засобів навчання та пристроями для їх використання;

ü  тематичною картотекою навчального обладнання;

ü картотекою аудіовізуальних засобів, відеотекою;

ü  бібліотечкою науково-популярної, довідково-інформаційної і методичної літератури, підручниками, збірниками текстів для читання, журналами, необхідними в навчально-виховній роботі із зарубіжної літератури;

ü картотекою дидактичних матеріалів, інструкціями з виконання письмових робіт

ü  картотекою завдань для здійснення індивідуального підходу до навчання, організації самостійної роботи учнів, проведення контрольних робіт, тематичних атестацій;

 посібниками, виготовленими учнями;

ü  протипожежним інвентарем, аптечкою;

ü  інвентарною книгою.

    У кабінеті влаштовуються тимчасові та постійні експозиції посібників, зразків письмових робіт, книг.

    Представлені портрети видатних, поетів, письменників, а також довідкові матеріали про них.

    Робочі місця учнів обладнуються відповідно до вимог наукової організації праці, техніки безпеки, естетично-гігієнічних вимог.

    Як і кожен громадянин України, вчитель зарубіжної літератури у своїй роботі керується перш за все державними документами. Для цього йому необхідно добре знати правознавство – науку про встановлення найвищим органом державної влади загальнообов'язкових правил, які мають найвищу юридичну силу. Тому у кабінеті потрібно мати «Конституцію України» і виконувати закон України про освіту. Вчитель повинен знати, що існують державні стандарти Міністерства освіти, на підставі яких створюються програми шкільних дисциплін.

   У кабінеті знаходиться програма зі шкільної дисципліни «Зарубіжна література», яка має гриф МОН України і визнана як діюча.






Немає коментарів:

Дописати коментар